SIKÇA SORULAN SORULAR
Kredi Kartı ve Güvenlik?

AKAŞA,Sanal Mağazada dünyanın en gelişmiş güvenlik teknolojisi olan SET (Secure Electronic Transaction) ve SSL (Secure Socket Layer) sistemlerini kullanmaktadır. Böylece tüm önemli veriler SSL 3.0 ve 128 bit şifreleme ile koruma altına alınmaktadır.

AKAŞA ile, ödeme sistemlerini kullandığı T.C. GARANTİ Bankası arasında, Half SET veri iletişim sistemi kullanılmaktadır. Bu sistemde müşteri ile V-POS (Internet üzerinden kredi kartıyla ödeme işleminin gerçekleşmesini sağlayan yazılım) arasındaki bilgi akışı SSL ile, V-POS ile banka arasındaki bilgi akışı ise SET ile korunmaktadır. SET ve SSL yazılımları, müşteri - işletme - banka arasındaki bilgi akışının, çözülme ihtimali matematiksel olarak çok düşük ve teknik açıdan çok zor olan 128 bit şifreleme teknolojisiyle yapılmasını sağlamaktadır.

AKAŞA, vermiş olduğunuz tüm kişisel kimlik bilgilerinizi gizli tutar. Ancak yaptığınız alışverişlerde ürünü satın aldığınızda mağazamız, ürünü teslim edebilmek için adınızı ve adresinizi bilmek zorundadır. Bu iki bilgi sistem tarafından bize (AKAŞA) verilir. Kart bilgileriniz sadece bankaya onay için gider, bizim tarafımızdan görülmez.

Nasıl sipariş verebilirim?
Sanal mağazamızda alışveriş karmaşık bir işlem değildir, menüleri takip ederek siparişinizi kolayca verebilirsiniz.
Aldığım kitabı bir arkadaşıma hediye olarak göndermek istiyorum, bu mümkün mü?

Evet, Sanal mağaza yazılımımızda bu düşünüldü. Alışveriş sepeti içinde hediye opsiyonunu seçip gerekli menüleri takip ederek, siparişinizi hediye siparişi olarak verebilirsiniz.

Teslimat adresimi farklı belirtmek istiyorum, bu mümkün mü?

Evet, ödeme bölümünde teslimat bilgilerinizi değiştirebilmeniz için bir link bulunmaktadır. Teslimat bilgilerimi değiştir linkine tıklayıp yeni tanımlar yapabilirsiniz, arkadaşlarınıza hediyeler gönderebilirsiniz!

Yurt Dışı Teslimat

Yurdışı posta ücretleri, ülkelere ve ağırlığa göre büyük farklılık göstermektedir. Bu nedenle teslimat prosedürü farklı işlemektedir. Yurdışı siparişleri gelince istenen kitaplar tartılarak postaneden ücret alınır ve size mail ile bildirilir ve siz sepetinizdeki kitapların belirlenen nakliye ücretiyle beraber ödemesini sitedeki ödeme bölümünden yaparsınız.

ÖDEME VE GÜVENLİK
Güvenlik

AKAŞA SANAL MAĞAZA da güvenlik, dünyanın en gelişmiş güvenlik teknolojisi olan SSL ve SET sistemleri ile sağlanmaktadır. Şirketimizin T.C. Garanti Bankası ile yapmış olduğu sözleşme ve kullanılan sanal VPOS yazılımı ile güvenli bir sistem oluşturulmuştur. Alışveriş yaparken kullandığınız kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde tarafımızdan saklanmamakta, banka vpos sistemiyle ve 128 bit ssl şifreleme prosedürüyle direkt bankaya gönderilmektedir. Bankadan dönen provizyon durum bilgisine göre sipariş onaylanmakta ve sevkiyat gerçekleştirilmektedir.

VPOS

Vpos, sistemi sanal mağaza ile banka arasında kredi kartı provizyonu almak için gerekli bir yazılımdır. Bu sistem SSL VE SET sistemleri ile güvenli veri taranferi yapılarak kredi kartı provizyonu sağlar. Firmamız Garanti Bankası VPOS sistemini kullanmaktadır.

SSL, SET

SSL; (secure socket layer) uye mağazada ziyaretçi tarafından girilen bilgilerin 128 bit şifreleme algoraitmasıyla bankaya ulaşmasını sağlayan sistemdir. SET; VPOS ile banka arasında bilgilerin güvenli bir şekilde transferini sağlayan banka taraflı bir sistemdir.

Gerekli Kredi Kartı Bilgileri

Kredi kartı sahibinin adı soyadı, kredi kartı tipi (visa veya mastercard geçerlidir), kredi kartı numarası, kredi kartı son geçerlilik tarihi, kredi kartı customer id ( kredi kartı arka bandında yer alan 3 haneli rakam), kredi kartının verildiği banka.

TESLİMAT PROSEDÜRÜ
Teslimat Hakkında

Tüm siparişler bize ulaştığı gün ya da en geç ertesi gün kargo şirketine teslim edilir. Normal şartlarda İstanbul siparişleri bir ya da iki günde, İstanbul dışı olanlar ise en geç üç dört gün içinde elinize ulaşır. Eğer aynı kitaptan elli adet üzerinde şipariş verilmiş fakat stoklarımızda bunun mevcudu bulunmuyorsa kitabın yeni baskısı için 3 haftalık bir bekleme süresi vardır.

Eğer teslimat yapılmasını istediğiniz adres kargo şirketlerinin ulaşamayacağı bir bölgedeyse paketiniz PTT kanalıyla, taahhütlü olarak gönderilir. Bu durumda teslim süresi en geç bir hafta olmak üzere uzamış olur.

Pakedi getiren eleman adreste kimseyi bulamazsa bir haber kağıdı bırakır. Siz o kağıtla, belirtilen yere (PTT Şubesi ya da Kargo Şubesi) giderek paketinizi alırsınız.*Genellikle bunun için bir hafta süre tanınır, bu süre içinde alınmayan kitap bize geri döner. Bu durumda siz tekrar kitapları isterseniz, bize sadece gerekli posta masrafını ödemeniz halinde paketinizi tekrar yollanır.

İADELER HAKKINDA
Hangi Durumlarda İade Gerçekleşir?

Aldiginiz kitapta imalat hatasi ya da nakliye sirasinda meydana gelmis bir hasar oldugu takdirde, yenisi ile degistirilir.

İade Süresi

Paranizin iade edilmesini isterseniz, kitabin elimize ulasmasindan sonra bedeli en geç üç is günü içinde hesabiniza yatirilir. Kredi karti ile ödenmisse, isleminiz iptal edilerek iade yapilir.